Jak zbudować dobre ogrodzenie?

Marzy ci się ogrodzenie, które będzie trwałe, estetyczne i mogło ci służyć długimi latami? Doskonale wiemy, które z dostępnych na rynku rozwiązań może cię satysfakcjonować. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że nie łatwo trafić na ogrodzenia, których cena będzie niska, a jakość wysoka. Nie należy jednak ulegać presji pieniędzy i decydować się na najtańsze rozwiązania, które zwykle okazują się kiepskie pod wieloma względami. Jakie więc płoty cieszą się dziś dużą popularnością? Bez dwóch zdań można stwierdzić że są to płoty z aluminium. Mają olbrzymią liczbę zalet. Są niebywale lekkie. Ułatwia to więc ich montaż. Takie płoty można zamocować w ciągu jednego dnia, do wcześniej przygotowanych słupków. Dodatkowo, płoty z aluminium zachowują dużą wytrzymałość na korozję. Nie trzeba ich co kilka lat malować, ponieważ zawsze świetnie wyglądają.

 

Czy ogrodzenie z aluminium jest kosztowne? Z pewnością nie można powiedzieć że należy ono do najtańszych w budowie. Pierwszym powodem jest stosunkowo wysoki koszt aluminium. Metal ten wyróżnia się bardzo dużą plastycznością i lekkością, ale jest kosztowny w produkcji. Po drugie, pomimo że montaż takich płotów zwykle nie sprawia nam kłopotów, to jednak samo przygotowanie konstrukcji nośnej dla takich płotów wymaga dosyć sporo pracy. Należy bowiem wykonać wykopy pod fundamenty, osadzić w nich słupki, zalać betonem, a następnie poczekać na uzyskanie pełnej wytrzymałości. Dopiero później ogrodzenie może zostać uzupełnione o panele wypełniające. Wielu klientów jest ciekawych tego, w jakich opcjach kolorystycznych będziemy mogli wybierać panele do płotów z aluminium. Producenci mają możliwość pomalowania ich na dowolny kolor wskazany w palecie RAL. Odbywa się to jednak za dodatkową opłatą. W standardzie większości dostawców znajdują się natomiast płoty z aluminium w kolorze grafitowym. Rozwiązanie to jest bardzo uniwersalne i korzystnie sprawdza się w większości obiektów. Warto wziąć go pod uwagę, jeśli szukasz płotu do swojego domu.

 

Poznaj także balustrady

 

Lubisz przebywać na balkonie? Podoba ci się widok roztaczający się z wysokości? Czujesz się bezpiecznie, pomimo że przebywać kilka, kilkanaście, a może i kilkadziesiąt metrów powyżej ziemi? Jeśli tak, jest to właśnie zasługa balustrady. Czy wiesz że ten element konstrukcyjny pełni niezwykle ważną rolę? Zabezpiecza on użytkowników balkonów i tarasów przed wypadnięciem. W sposób fizyczny ogranicza powierzchnię balkonu wyłącznie do bezpiecznego terenu, poza którym nie można wyjść. Aby balustrady z nierdzewki prawidłowo spełniały swoją rolę, pamiętajmy o tym aby je wybierać mądrze. Jakie błędy popełniają najczęściej klienci, decydujący się na balustrady? Pierwszym z nich jest wybór złej jakości materiału. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ zostajemy skuszeni bardzo niską ceną produktu. Okazuje się następnie że otrzymujemy nie balustrady nierdzewne, ale produkt, który w żaden sposób nie jest do nich podobny. Mogą to być przykładowo balustrady lub barierki wykonane z drewna. Pomimo że również mogą one spełniać swoją rolę, to jednak ich wygląd, trwałość i estetyka jest daleko w tyle za stalą nierdzewną.

 

Mocowanie balustrady to kolejny ważny punkt, na którym każdy z nas powinien się skupić. Miałeś kiedyś wrażenie, że opierając się o balustradę grozi ona wypadnięciem? Była niestabilna, przechylała się na boki i po prostu nie pewnie się czułeś na wysokości? To efekt nieprawidłowo przeprowadzonego montażu. Jeżeli otwory montażowe zostały wywiercone zbyt płytko, a sama balustrad nie należy do niskich ani lekkich, to o niestabilność nie jest wcale trudno. Wystarczy mocniejszy podmuch wiatru, aby wprawić ją w ruch. Na całe szczęście naprawa takiej sytuacji nie jest skomplikowana. Polega na tym, że należy zdemontować balustrady, a następnie powiększyć otwory do wymaganej głębokości. Wymienić również należy kołki na takie, których długość będzie dostosowana do głębszych otworów. Po tym ponownie należy przymocować barierki do podłoża, wykorzystując do tego oczywiście nowe wkręty. Kiedy czynność zostanie zakończona, będziemy mogli się cieszyć nową i stabilną balustradą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *